Android, Mac ve Windows İçin Hoverwatch

Son zamanlarda piyasada yer alan çok sayıda casus cep telefonu yazılımını denedik ve Hoverwatch’ın kesinlikle ilk 3’te yer alması gerektiğine karar verdik. Bu nedenle bu yazımızda sizlere neden Hoverwatch’ın iyi bir casus takip yazılımı olduğunu açıklayacağız ve bu casus yazılımı kullanarak sahip olabileceğiniz bazı özelliklerden bahsedeceğiz.

Kapsamlı Bir Hoverwatch İncelemesi

Cep telefonlarını izleyen casus yazılımlar, günümüzde özellikle çocuklarını kontrol etmek isteyen ebeveynler ve çalışanlarını takip etmeyi arzu eden işverenler nedeniyle oldukça popüler hale gelmiştir.

Buna göre siz de çocuklarınızı, çalışanlarınızı, eşinizi ya da hedeflediğiniz herhangi bir kişiyi takip etmek için iyi bir casus yazılıma ihtiyaç duyuyorsanız son dönemlerin popüler casus uygulamalarından birisi olan Hoverwatch için hazırladığımız incelemeyi gözden geçirebilirsiniz. Büyük bir titizlikle size sunduğumuz Hoverwatch incelemesi ile casus yazılımı satın almadan önce en önemli özelliklerini öğrenebilir ve ödeyeceğiniz paraya değip değmeyeceğine karar verebilirsiniz.

Hoverwatch Nedir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Hoverwatch bugün dünya genelinde çok sayıda ebeveyn ve işveren tarafından kullanılan son derece etkili bir cep telefonu izleme ve casusluk yazılımıdır. Hoverwatch hedef cihazın iletişim detaylarının, takvim ayrıntılarının, çağrı geçmişinin, konumlarının, kamera kayıtlarının, ses kayıtlarının ve metin mesajlarının internet bağlantısının olduğu her an takibini yapmaktadır.

Bunların yanı sıra Hoverwatch, Snapchat, Instagram, Facebook, WhatsApp ve Telegram gibi sosyal medya uygulamalarındaki aktiviteleri izlemesi ile de günümüzde birçok kişinin tercihi olmaktadır.

En yeni Android, iOS ve Windows cihazlar da dahil olmak üzere pek çok cep telefonu ile uyumlu olan casus yazılım Hoverwatch, bu sayede sayısız cep telefonu kullanıcısına hitap etmeyi de başarmaktadır.

Hoverwatch’ın Özellikleri

Hoverwatch’ın ne olduğundan kısaca bahsettikten sonra dilerseniz bu casus yazılımı satın almanız halinde ne gibi özelliklerden yararlanabileceğinize de kısa kısa değinelim:

 • Çağrı Kaydı

Casus yazılım Hoverwatch’ın son derece etkili olan çağrı kaydı özelliği, hedef cihaza gelen ve hedef cihazdan giden tüm aramaları kaydetmenize olanak sağlar. Buna göre Hoverwatch’ın çağrı kaydı özelliği sayesinde hedef cihazdaki arama kayıtlarını, arama yapılan tarih, saat, arama süresi, aramanın türü, telefon numarası, isim ve yapılan konuşmanın ses kaydı gibi önemli detaylar üzerinden takip edebilirsiniz.

Hoverwatch’ın çağrı kaydı özelliği ile hedef cihazın kısa mesajlarından ya da sosyal medya uygulamalarındaki mesajlarından öğrenebileceklerinizden çok daha fazlasını keşfedebilirsiniz.

 • Konum Takibi

Hoverwatch konum takibi özelliği ile hedef cihazın Wi-Fi ya da GPS’i kapatmış olması durumunda dahi nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Zira Hoverwatch hedef cihazın bulunduğu konumu en yakın GSM şebekesinden alır ve bu da internet olsun ya da olmasın her an hedef cihazda konum takibi yapabilmenizi mümkün kılar.

Hoverwatch konum takibini dilediğiniz zaman Hoverwatch hesabınızdan ayarlayabilirsiniz. Aynı şekilde yine Hoverwatch hesabı üzerinden hedef cihazın sık sık gittiği konumları görebilir ve bu sayede çocuğunuzun, eşinizin, çalışanlarınızın ya da takip etmek istediğiniz kişilerin en sık ziyaret ettikleri mekanları düzenli olarak izleyebilirsiniz.

 • Kısa Mesaj Takibi

IM uygulamalarının cep telefonu kullanıcıları arasındaki popülerliğine rağmen halen pek çok kişi geleneksel mesajlaşma yöntemlerini kullanmaktadır. Hoverwatch da sizlere hedef cihaza gelen ve hedef cihazdan giden bütün kısa mesajları anlık olarak takip etme olanağını sunmaktadır.

Buna göre Hoverwatch uygulamasının SMS takibi özelliğini kullanarak hedef cihazdaki her bir SMS ya da MMS mesajını detaylarıyla birlikte Hoverwatch hesabınızdan görüntüleyebilirsiniz.

 • Sosyal Medya Takibi

Günümüzde neredeyse herkesin sosyal medya platformlarından en azından birisini aktif olarak kullandığını söyleyebiliriz. Bunun farkında olan Hoverwatch casus yazılımı da sosyal medya takibi özelliği ile hedef cihazda kullanılan Facebook, Snapchat, WhatsApp ve Viber uygulamalarında gerçekleşen tüm kullanıcı aktivitelerini düzenli şekilde size iletmektedir.

Yani Hoverwatch ile hedef cihazın söz konusu sosyal medya uygulamalarında diğer kullanıcılarla olan mesajlaşmalarını anlık olarak takip edebilir ve ses kayıtları, video ya da ekran görüntülerine de eksiksiz şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

 • Selfie Casusu

Casus yazılım Hoverwatch’ın ön kamera özelliği, hedef cihaz sahibi telefonunu her açtığında cep telefonundan sizin adınıza bir resim çekmektedir. Bu önemli özellik, en çok da hedef cihaz çalındığında ya da kaybolduğunda işinize yaramaktadır. Zira hedef cihazın çalınması durumunda Hoverwatch size anında telefonu çalan kişinin görüntüsünü sağlamakta ve böylelikle cihazın bulunması konusunda büyük oranda faydalı olmaktadır.

Hoverwatch selfie casusu özelliği hakkında bilmeniz gereken en önemli şey ise bu özelliğin standart kurulumda aktif olmadığıdır. Bu nedenle ön kamera özelliğini aktifleştirmek istiyorsanız Hoverwatch hesabınıza giriş yaparak kontrol panelinden açmanız gerekeceğini aklınızda bulundurun.

 • Gizli Modda İzleme

Cep telefonu takip uygulaması Hoverwatch’ı kullanarak hedef cihazı kapsamlı bir şekilde ve tamamen gizli bir modda izleyebilirsiniz. Kullanıcı tarafından hiçbir şekilde fark edilmeden hedef cihazın tüm aktivitelerini kayıt altına alabilir ve Hoverwatch’ı kullandığınız süre boyunca bu gizliliğin keyfini sürebilirsiniz.

Kurulum işleminden sonra hedef cihazda yazılıma doğrudan erişmek istediğiniz zamansa size girmeniz gereken bir PIN numarası verilecektir. Bu sayede hedef cihazda sahip olduğunuz PIN’i tuşlayarak Hoverwatch uygulamasına giriş yapabilirsiniz.

Ancak çoğu zaman Hoverwatch’ı yalnızca Hoverwatch hesabınızdan kontrol etmenin yeterli olacağını da göz önünde bulundurursak PIN işlemlerine çok da fazla gerek duymayacağınızı söyleyebiliriz.

 • SIM Kart Değişikliği Tespiti

Hoverwatch yazılımı, hedef cihazda SIM kart değiştirilse dahi çalışmaya devam edecek şekilde tasarlanmıştır. Bu tür bir SIM kart değişikliğinden Hoverwatch paneliniz aracılığıyla haberdar olabilir ve hedef cihazı izlemeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 • İletişim Bilgilerini Depolama

Casus yazılım Hoverwatch, hedef cihazda kayıt olan tüm kişilere kolay yoldan erişiminizi sağlar. Hoverwatch uygulaması sayesinde hedef cihaza yeni bir kişi kayıt edildiği zaman kaydedilen kişiyi Hoverwatch paneli üzerinden de görüntüleyebilirsiniz.

Kişi adı, e-mail adresi, telefon numarası ve benzeri pek çok bilgiyi tek bir kayıt altında size sunan Hoverwatch ile hedef cihaz sahibinin cihazına kayıt ettiği kişiler hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

 • Notlar ve Takvim Takibi

Hoverwatch yazılımı, hedef cihazda kayıt edilen tüm notları ve takvim kayıtlarını size eksiksiz şekilde iletir. Bu sayede hedef kullanıcının planlarından sürekli olarak haberdar olabilirsiniz. Hoverwatch ile ayrıca hedef cihazda ayarlanan hatırlatıcıları ve randevuları da düzenli şekilde takip etme ayrıcalığını elde edebilirsiniz.

 • İnternet Geçmişi Takibi

Hoverwatch casus takip yazılımı, hedef cihazda ziyaret edilen bütün web sitelerinin tam bir kaydını tutar ve hedef cihazın bütün çevrimiçi etkinliklerini size bildirir. Hedef cihazdan depolanan söz konusu tüm bilgiler de Hoverwatch hesabınızdan istediğiniz her an görüntülenebilir.

Hoverwatch’ın internet geçmişi takibi özelliği yalnızca hedef cihazın varsayılan tarayıcısını değil, Google Chrome’da ziyaret edilen tüm sayfaları kaydetmesi ile de kullanıcılarının beğenisini kazanabilmektedir.

 • Keylogger

Casus takip uygulaması Hoverwatch, hedef cihazın klavyesinden basılan bütün harfleri ve sayıları kaydeder. Bu sayede e-mailleri, giriş bilgilerini, kullanıcı adlarını, şifreleri, kısacası aklınıza gelebilecek her şeyi Hoverwatch aracılığıyla takip edebilirsiniz.

Hoverwatch’ın Cihazlarla Uyumluluğu

Casus yazılım Hoverwatch’ın en büyük dezavantajı, oldukça verimli bir casus uygulama olmasına rağmen şu an için sadece Android ve Windows cihazlar üzerinde çalışmasıdır. Mac’te de kullanılabilen Hoverwatch’ın iPhone cihazlar için bir sürümü ise henüz bulunmamaktadır.

Hoverwatch Nasıl Kullanılır?

Hoverwatch’ı kullanmaya başlamak oldukça basittir. Yapmanız gerekenler, ilk olarak burada yer alan resmi web sitesinden casus yazılımın platformuna kayıt olmak ve daha sonra yazılımı satın almaktır. Bunun dışında genel hatlarıyla izlemeniz gereken üç adımın ise aşağıdaki gibi olduğunu söyleyebiliriz:

 • Kayıt Olun

Casus yazılım Hoverwatch’ın web sitesine bir kez kayıt olduktan sonra size ücretsiz bir çevrimiçi hesap sunulur. Bu hesaba sahip olabilmek içinse geçerli bir e-posta adresi ve şifre girmeniz istenmektedir. Buna göre söz konusu işlemleri tamamladıktan sonra Hoverwatch hesabınızı alabilir ve casus uygulamayı indirmeye başlayabilirsiniz.

 • Yazılımı İndirin ve Kurun

İkinci adım, casus yazılımın yeni oluşturduğunuz Hoverwatch hesabınız üzerinden indirilmesi ve kurulmasıyla ilgilidir. Bu aşamada yazılımı hedef cihazda bir tarayıcı açarak indirmeniz ve hedef cihaza kurmanız gerekecektir. İndirme işlemi esnasında hedef cihaza fiziksel olarak erişmenizin zorunlu olduğunu da aklınızdan çıkarmamanız önemlidir.

 • İzlemeye Başlayın

Hoverwatch’ı hedef cihaza başarıyla indirdikten ve kurduktan sonra son aşamayı tamamlayabilir ve yukarıda bahsedilen tüm özelliklerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bu andan sonra hedef cihazda kayıt edilen tüm kullanıcı aktivitelerini anlık olarak Hoverwatch paneliniz üzerinden takip edebilirsiniz.

Hoverwatch Fiyatları

Eşinizi, çocuğunuzu, çalışanlarınızı ya da hedeflediğiniz herhangi bir kişiyi izlemek istiyorsanız oldukça uygun ve esnek abonelik planları arasından dilediğiniz Hoverwatch aboneliğini tercih edebilirsiniz. Buna göre an itibariyle aktif olan Hoverwatch abonelik paketlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Family (Aile) Paketi

Bu paketi kullanarak 5 farklı cihazı izleyebilir ve böylelikle cihaz başına %60 oranında indirimden faydalanabilirsiniz. Aylık aile paketinin ücreti 39.95 USD iken üç aylık paketin 99.95 USD olduğunu ve yıllık aboneliğin ise 199.95 USD olduğunu dile getirebiliriz.

Personal (Bireysel) Paket

İsminden de anlayabileceğiniz gibi bu paket yalnızca bir cihaz için geçerlidir. Aylık ücreti 19.95 USD olan bireysel paketi 3 aylık satın alırsanız 49.95 USD tutarında bir ücret ödeyeceğinizi ve yıllık satın almanız durumunda da paket ücretinin 99.95 USD olacağını söyleyebiliriz.

Business (İş) Paketi

Hoverwatch’ın Business paketi size bir ayda 25 farklı cihazı izleme olanağı sunar. Aylık abonelik ücreti 149.95 USD olan bu paketi 3 aylık olarak satın almak isterseniz 299.95 USD ödemeniz gerekmektedir. Business abonelik paketinin yıllık ücreti ise 499.95 USD değerindedir.

Önemli Not

Satın aldığınız herhangi bir Hoverwatch aboneliğiniz sona erdikten sonra yeni bir paket satın almazsanız Hoverwatch casus yazılımının otomatik olarak devre dışı kalacağını lütfen aklınızda bulundurun. Hoverwatch şirketi yeniden abone olmanız için paketinizin bitiminden sonra 7 iş günü bekleyecek ve 7 günün sonunda üyeliğinizi sona erdirecektir.

Hoverwatch aboneliği satın almak için siteye yapacağınız ödemeleri PayPal, banka havalesi, banka kartı ya da kredi kartı gibi pek çok ödeme yöntemi kullanarak gerçekleştirebileceğinizi de ek olarak dile getirebiliriz.

Hoverwatch Geri İade Politikası ve Müşteri Destek Hizmetleri

Hoverwatch casus yazılımını satın aldığınız zaman satış sonrası destek hizmetlerinden de ücretsiz şekilde faydalanabilirsiniz. Destek biletleri dışında ayrıca burada yer alan Sıkça Sorulan Sorular bölümünü de gözden geçirebilirsiniz. Zira Sıkça Sorulan Sorular bölümü oldukça kapsamlıdır ve bu alanda neredeyse her sorunuza rahatlıkla yanıt bulabilirsiniz.

Söz konusu geri iade politikası olduğunda da Hoverwatch yetkilileri size oldukça şeffaf ve müşteri dostu bir geri ödeme politikası sunmaktadır. Buna göre Hoverwatch’ın çalışma şeklinden memnun kalmamanız halinde 7 iş günü içerisinde iade edebileceğinizi söyleyebiliriz. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise buradan sitenin müşteri temsilcileri ile irtibata geçmek ve geri iade talebinde bulunmaktır.

Son Söz

Kişisel olarak Hoverwatch’ı denedikten sonra bu casus yazılımın hem iş takibi hem de ebeveyn kontrolü için çok iyi bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Fakat Hoverwatch’ın geniş özelliklerine rağmen halen mSpy ve FlexiSpy’ın gerisinde kaldığını da ek olarak belirtmekte fayda var.

Yine de Hoverwatch’ın hem kolay kurulumu hem dakikalar içerisinde hedef cihazı takibe alması hem de gelişmiş özellikleri ile en iyi 3 casus yazılım listesine girmeyi ve mSpy ile FlexiSpy’dan sonra 3. uygulama olarak listemizde yer almayı hak ettiğini rahatlıkla dile getirebiliriz.

Yorum yapın