Android ve iPhone İçin FlexiSpy

FlexiSpy İncelemesi: Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Çalışanlarınıza, çocuklarınıza ya da farklı bir kişiye ait cep telefonundaki tüm aktiviteleri takip etmek mi istiyorsunuz? O halde Android işletim sistemine sahip olan telefonlar, iPhone ve diğer pek çok cep telefonunda kelimenin tam anlamıyla casus olarak çalışan uygulamaları gözden geçirebilirsiniz. Birçoğu aynı özellikleri ve işlevselliği sunan söz konusu uygulamalar arasında çağrı dinleme, çağrı kaydetme ve cep telefonunun çevresini kaydetme gibi özellikleri bulunan bir casus uygulama arayışındaysanız da son günlerin popüler casus yazılımı FlexiSpy için hazırlanan inceleme yazısına bir göz atabilirsiniz.

Bu yazıda, FlexiSpy cep telefonu takip uygulamasına daha yakından bakacağız ve casus uygulamanın en önemli özelliklerinden bahsedeceğiz. Yapabildikleri açısından piyasanın en iyi casus yazılımları arasında gösterilen FlexiSpy ile ilgili ayrıntılara girerek bu uygulamanın sizin için uygun olup olmadığına karar vereceğiz.

Casus Takip Yazılımı FlexiSpy

FlexiSpy casus yazılımı, piyasada aktif olan diğer pek çok casus uygulamaya göre size çok daha fazla takip ve raporlama imkanı sunuyor. Buna göre gönderilen ya da gelen metinleri gizlice okuma gibi klasik casus yazılım özelliklerine ek olarak FlexiSpy ile gelen ve giden çağrıları kayıt altına alabilir, istemediğiniz kişilerden hedef cep telefonuna gelen çağrıları engelleyebilir ve cep telefonunun mikrofonu aracılığıyla çevrede meydana gelen sesleri kaydederek o an hedef cihazın etrafında neler olup bittiğini fark edilmeden öğrenebilirsiniz.

Ve bu yalnızca bir başlangıç…

FlexiSpy Kullanıcı Dostu mu?

Bu soruya en kısa yanıt, evet olacaktır.

Bugüne kadar test ettiğimiz bütün casus uygulamalar içerisinde FlexiSpy, en basit ve kullanıcı dostu ara yüzlerden birisini sunuyor. Bu nedenle FlexiSpy’ı kullanmak için teknoloji uzmanı olmanızın gerekmediğini söyleyebiliriz. Oldukça basit şekilde tasarlanan casus yazılım, kolay kurulum özelliği ile dakikalar içerisinde hedef cihaza kurulabiliyor ve aktifleştirme işleminin ardından da hedef cihazdaki bütün bilgilere hızlı bir şekilde erişim sağlayabiliyor. Siz de kontrol panelinizden hedef cihazdan gelen bütün bilgilere ulaşabiliyorsunuz ve yine bu panel üzerinden istediğiniz her an ayarlarınızı düzenleyebiliyor ya da güncelleyebiliyorsunuz.

Görüldüğü üzere FlexiSpy kurulumu ve yönetimi son derece kolay.

FlexiSpy Abonelik Paketi Karşılaştırma

Casus yazılım FlexiSpy’da satın alabileceğiniz iki farklı abonelik paketi bulunuyor. İlk paket, FlexiSpy Premium ve bu abonelik paketinde pek çok casus uygulamada yer alan özellikleri bulabilirsiniz. İkinci abonelik paketi olan FlexiSpy Extreme paketi ise hedef cihaza gelen aramalara müdahale etmenizi ve aramaları kaydetmenizi mümkün kılıyor. O halde gelin her iki abonelik paketini de ayrı ayrı inceleyelim.

FlexiSpy Premium İncelemesi

FlexiSpy Premium paketi ile arama kayıtlarını, çeşitli uygulamalardan gelen metin ve IM mesajlarını, hedef cihazdan girilen şifreleri, GPS konumlarını, resim ve video gibi görsel içerikleri ve daha farklı pek çok uygulamayı takip edebilirsiniz. Bu abonelik paketi ile hedef cihazın kamerasını kullanabilir ve cihazdan ziyaret edilen tüm sitelerin yer aldığı web tarayıcısının arama geçmişine ulaşabilirsiniz.

FlexiSpy Premium paketi ayrıca aşağıdaki sosyal medya uygulamalarını ve diğer telefon uygulamalarını gizlice takip etmenizi sağlıyor:

 • Facebook
 • Messenger
 • Skype
 • Snapchat
 • Instagram
 • Tinder
 • Yahoo Messenger
 • iMessage
 • Notlar
 • Viber
 • Takvim ve çok daha fazlası…

FlexiSpy, her geçen gün piyasaya çıkan yeni sosyal medya uygulamalarını da güncel olarak takip ediyor. Bu sayede yeni bir uygulama çıkması halinde FlexiSpy kendini kısa sürede yeni uygulamaya adapte ediyor ve söz konusu uygulamada gerçekleşen tüm kullanıcı aktivitelerini de size düzenli şekilde göndermeye başlıyor.

Sosyal medya uygulama takibi özelliğine ek olarak FlexiSpy’da belirlediğiniz bazı durumların gerçekleşmesi halinde casus yazılımdan bildirim alma ayrıcalığına da sahipsiniz. Bunların neler olduğunu merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz:

 • Anahtar Kelime Takibi

FlexiSpy anahtar kelime takibi ile hedef cihazda daha önceden belirlediğiniz anahtar kelimelerin kullanılması halinde SMS metni ya da e-posta yolu ile cep telefonunuza bir bildirim mesajı gönderiliyor. Bu özelliği kullanarak uyuşturucu kullanımı, cinsellik, küfür ya da daha farklı pek çok kategorideki kelimeleri anahtar kelime izleyiciye kaydedebilir ve böylelikle hedef cihaz sahibinin bu tarz kelimeleri cep telefonundan tuşlaması halinde anında haberdar olabilirsiniz.

 • Uygulama Takibi

FlexiSpy uygulama takibi ile hedef cihazda hangi uygulamaların yüklenmesine izin vereceğinizi önceden belirleyebilir ve bu sayede hedef cihaz sahibini kötü niyetli uygulamalardan uzak tutabilirsiniz. Uygulama takibi özelliği ayrıca hedef cihazda hali hazırda kurulu olan uygulamaları kaldırma imkanını da size sunuyor.

 • Uzaktan Güncelleme

FlexiSpy uzaktan güncelleme özelliği ile hedef cihaza casus uygulamayı kurduktan sonra yazılımı uzaktan güncelleyebilir ve gerektiğinde yükseltebilirsiniz. Bu da yalnızca ilk kurulum esnasında hedef cihaza fiziksel erişiminizin gerektiği anlamına gelir. Yani sonraki aşamalarda tamamen uzaktan olacak şekilde cihazı kolayca kontrol edebilirsiniz.

FlexiSpy Extreme İncelemesi

FlexiSpy’ın Premium sürümü piyasadaki diğer casus yazılımların birçok özelliğini size sunuyor. FlexiSpy Extreme paketi ise kelimenin tam anlamıyla en önemli üç özelliği size tek bir paket altında sağlıyor.

 • Çağrı Dinleme

FlexiSPY Extreme abonelik paketinin çağrı dinleme özelliği herhangi bir Android, iPhone (iOS7’ye kadar), Blackberry veya Symbian cihazda sorunsuz şekilde çalışıyor ve hem gelen hem de giden aramaları dinlemenizi sağlıyor. Yani bu özellik ile hedef cihazın tüm aramalarını hiçbir şekilde fark edilmeden istediğiniz gibi dinleyebilirsiniz.

FlexiSpy çağrı dinleme özelliğini kullanırken mikrofonunuzun sessize alındığından emin olmanız oldukça önemli. Zira mikrofonunuzu sessize almamanız halinde karşı tarafta yapılan konuşma esnasında sesinizin duyulmasına neden olabilirsiniz.

 • Çağrı Kaydı

FlexiSpy Extreme abonelik paketi sayesinde hedef cihaza gelen ya da giden herhangi bir telefon görüşmesini kaydedebilirsiniz. Hedef cihazın kişi listesinden belirli bir kişiyi seçerek bu kişiye gelen ve giden tüm aramaları da yine çağrı kaydı özelliği ile kayıt altına alabilirsiniz. Daha sonra kontrol panelinize giriş yapabilir ve dinlemek istediğiniz arama kayıtlarına tıklayarak kolay bir şekilde arama dinlemeye başlayabilirsiniz. Kısacası FlexiSpy’ın

 • Gelen ve giden tüm aramaları dinleme
 • Yalnızca belirlediğiniz kişiler üzerinden gelen ve giden aramaları kaydederek dinleme
 • Çağrı kayıtlarını kontrol paneline yükleyerek dilediğiniz zaman dinleme
 • Çağrı kayıtlarını kontrol panelinden indirebilme

Gibi özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

 • Ortam Kaydı

FlexiSpy Extreme abonelik paketinde yer alan ortam kaydı özelliği ile hedef cihazı kullanılmadığı zamanlarda bile dinleyebilirsiniz. Çünkü ortam kaydı özelliği hedef cihazın mikrofonunu etkinleştirerek cihazın bulunduğu ortamdaki tüm sesleri kayıt altına alıyor ve size gönderiyor.

Ayrıca FlexiSpy kontrol paneline giriş yaparak ortam seslerini dinlemek istediğini zamanı da ayarlayabilirsiniz. 5 dakikadan başlayan ve 1 saate kadar uzayan dinleme zamanını ayarlayarak hedef cihazda kurulu olan FlexiSpy uygulamasının belirlenen süreler geldiğinde kendi kendine ortam kaydı özelliğini aktifleştirmesini sağlayabilirsiniz.

Böylelikle düzenli olarak hedef cihazın bulunduğu ortamdan ses kaydı alabilir ve aldığınız kayıtlar dinlenmeye hazır olduğunda kontrol panelinizden bunları görüntüleyerek dinlemeye başlayabilirsiniz.

 • Keylogger Özelliği

FlexiSpy Extreme abonelik paketinin başka bir güçlü özelliği de keyloggerdir. Keylogger özelliği ile hedef cihazdan tuşlanan tüm web sitelerini, kullanıcı adlarını ve şifreleri eksiksiz şekilde öğrenebilirsiniz. Kontrol panelinizde toplanan keylogger bilgileri ile hedef cihazdan yazılan her şeyi anlık olarak takip edebilirsiniz.

 • Konum Takibi

Acil durumlarda birinin nerede olduğunu bilmeniz gerekiyorsa ya da birisini takip etmek istiyorsanız FlexiSpy Extreme abonelik paketiyle sahip olabileceğiniz konum takibi özelliğinin sizin için ideal olacağını dile getirebiliriz. Hedef cihazın haritadaki yerini hatasız şekilde gösteren FlexiSpy konum takibi ile casus yazılımın kurulu olduğu cihazı internet bağlantısının olduğu her an 7 gün 24 saat takip edebilirsiniz.

Fakat herhangi bir casus yazılım yüklemeden hedef bir telefonu takip etmek istiyorsanız hedef cihazın bilgilerini bulut uygulamasından indiren mSpy’ı düşünebilirsiniz. Mspy ile ilgili daha detaylı bilgilere burada yer alan web sitesinden erişebilirsiniz.

Son olarak FlexiSpy’ın iki farklı paketinden birisi olan Premium pakette çağrı dinleme, çağrı kaydetme ve ortam sesi kaydetme gibi özelliklerin bulunmadığını söyleyebiliriz. Bu nedenle iki abonelik paketinden birisini seçmeden önce bunu göz önünde bulundurmanızda fayda var.

FlexiSpy Müşteri Hizmetleri

Casus yazılım FlexiSpy’ı teknoloji kullanımı konusunda tecrübesiz olsanız dahi eşinizi, çocuğunuzu, çalışanlarınızı ya da herhangi birisini izlemek amacıyla kullanabilirsiniz. FlexiSpy yükleme ve kurulum aşamalarında yardıma ihtiyaç duyuyorsanız da burada yer alan ve size rehberlik edebilecek olan öğrenme merkezini takip edebilirsiniz.

FlexiSpy’ın kullanıcı ara yüzü, son derece anlaşılır ve sade şekilde tasarlandı. Yine de herhangi bir zorlukla karşılaşırsanız 7 gün 24 saat destek alabileceğiniz müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz.

FlexiSpy’ı Yeni Bir Telefona Taşıma

Casus yazılım FlexiSpy’ı arzu etmeniz halinde yüklediğiniz hedef cihazdan kaldırabilir ve desteklenen herhangi bir yeni telefona taşıyabilirsiniz. Bu işlemi Android bir cihazdan bir iPhone’a da kolaylıkla yapabilirsiniz. Yani özetle, cihazlar arası FlexiSpy lisans transferlerini sorunsuz şekilde yapabileceğinizi söyleyebiliriz.

FlexiSpy Para İade Garantisi

FlexiSpy’dan memnun kalmamanız halinde 10 günlük deneme süresi bitmeden iade edebilir ve paranızın tamamını geri alabilirsiniz. 10 günlük süreç içerisinde casus yazılımın sizin için ideal olup olmadığını da rahatlıkla anlayabilirsiniz.

FlexiSpy Nasıl Yüklenir?

Eğer teknoloji meraklısı bir insan değilseniz sizin için en doğrusu FlexiSpy yazılımını bu işi bilen kişilere yükletmek olacaktır. Bunun için de ek bir ücret olan 39.99 dolar karşılığında FlexiSpy’ın bu alanda yeterince tecrübe sahibi uzmanlarından destek alabilir ve bu sayede hedef cihaza FlexiSpy’ı sorunsuz şekilde kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu işlem için de ilk olarak hedef cihaza fiziksel olarak erişmeli ve ardından FlexiSpy destek ekibi ile canlı destek üzerinden sohbete başlamalısınız. Daha sonra FlexiSpy ekibi kendi uzman yetkilileri ile elinizde bulunan cihazı FlexiSpy’ın kurulumu için uygun hale getirecek ve siz de hiçbir ek işlemle uğraşmadan yazılımı kurmanın keyfini süreceksiniz. FlexiSpy destek uzmanının cihazınıza FlexiSpy’ı kuramaması durumunda ise hesabınıza 39.99 doların tamamının geri yatırılacağını da ek olarak belirtebiliriz.

FlexiSpy uzmanlarından destek almak yerine hedef cihaza casus uygulamayı kendiniz yüklemek istiyorsanız ilk olarak hedef cihazın uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun için de FlexiSpy’ın resmi web sitesinde yer alan uyumlu cihazlar bölümünü gözden geçirebilirsiniz. Kurulum sürecinde size destek olması için Youtube üzerinde yayınlanan kurulum videolarını da izleyebilirsiniz.

FlexiSpy Cihaz Uyumlulukları

Cep telefonları ve işletim sistemleri her ne kadar sürekli değişse de casus yazılım FlexiSpy’ın pek çoğu ile sorunsuz şekilde çalıştığını söyleyebiliriz. Buna göre FlexiSpy satın almadan önce hedef cihazın uyumluluğunu kontrol etmek istiyorsanız aşağıdaki telefon modellerini ve işletim sistemlerini gözden geçirebilirsiniz:

 • Android OS 4.0.3 – 6.0.1
 • iOS 7’den iOS 9.1’e kadar olan iPhone ve iPad cihazlar
 • BlackBerry 5.0 – 7.1
 • Nokia Symbian Anna ve Belle platformları

Son güncellemelerden sonra FlexiSpy artık Windows ve Mac için de kullanılabilir hale geldi. Buna göre FlexiSpy’ı masaüstü versiyon olarak aşağıdaki işletim sistemleriyle uyumlu şekilde kullanabilirsiniz:

 • Windows 7, 8, 8.1 ve 10
 • Mac OS Mavericks, Yosemite, ve El Capitan

FlexiSpy Ücreti Ne Kadar?

Diğer casus yazılımlara göre FlexiSpy’ın bir tık daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Buna göre FlexiSpy satın almayı düşünüyor ve abonelik paketlerinin fiyatlarını merak ediyorsanız şu an için FlexiSpy’dan satın alabileceğiniz paket fiyatlarının aşağıdaki gibi olduğunu dile getirebiliriz:

FlexiSpy Extreme Abonelik Paketi

 • 3 aylık abonelik 199 USD
 • 1 yıllık abonelik 349 USD

FlexiSpy Premium Abonelik Paketi

 • 1 aylık abonelik 68 USD
 • 3 aylık abonelik 99 USD
 • 1 yıllık abonelik 149 USD

Gördüğünüz üzere FlexiSpy Premium abonelik paketi Extreme abonelik paketine göre daha ucuz ancak Extreme paketinin özellik ve işlevsellik açısından diğer casus yazılımlarda bulamayacağınız ayrıcalıklara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yine de daha bütçe dostu bir casus takip uygulaması arıyorsanız Türkiye’de oldukça popüler olan mSpy casus yazılımını da inceleyebilirsiniz.

Ancak çağrı dinleme, çağrı kaydı ve ortam kaydı gibi özelliklere sahip bir paket arıyorsanız FlexiSpy Extreme abonelik paketinin sizin için en doğrusu olacağını dile getirebiliriz.

FlexiSpy ve mSpy Karşılaştırması

Bugüne kadar test ettiğimiz bütün casus takip yazılımları içerisinde FlexiSpy’ın en kapsamlı olan uygulama olduğunu söyleyebiliriz fakat hem daha uygun fiyatlı olması hem de üst seviyede teknik destek imkanları nedeniyle dünyada ve Türkiye’de en çok tercih edilen uygulamalardan birisi olan mSpy’ı da iyi bir casus uygulama olarak görebilirsiniz.

Ortam kayıt özelliği olmasa da mSpy’da bir casus takip yazılımından beklediğiniz birçok özelliği tek bir çatı altında bulabilir ve mSpy sayesinde farklı işletim sistemlerine sahip pek çok cihazı internet bağlantısının olduğu her an takip etmeye başlayabilirsiniz.

Yorum yapın